O Bardejove a o našom štáte

Autor: Adrián Sorger | 8.12.2016 o 13:20 | Karma článku: 3,59 | Prečítané:  1234x

Možno ste už zaregistrovali „zvláštne“ počínanie mestského zastupiteľstva voči občanom mesta BARDEJOV, ako aj prazvláštne počínanie krajských a štátnych orgánov, ktoré by mali kontrolovať počínanie takýchto inštitúcií.

Mám na mysli napríklad výstavbu benzínovej, čerpacej pumpy hneď pod oknami panelákov, ktorá rastie až neuveriteľne rýchlym tempom na úkor jediného detského ihriska - kde sa občania tohto mesta musia len pozerať, ako sa im každý deň priamo pod oknami dokončuje táto pumpa aj napriek súdnemu rozhodnutiu, medializácie a ich protestom.

Uvediem aj ďalší príklad, ktorý bol tiež spomenutý v médiách aj keď bez jasných faktov, ktoré s prípadom súvisia. Mám na mysli prípad zrušenia, zatvorenia budovy jediného centra voľného času, ktoré bolo skutočne poslednou inštitúciou, ktorá sa zaujímala o naplnenie voľného času mládeže v tomto meste /neskôr spomenuté/.

Samozrejme „odpredanie“  budov, v ktorých boli obe kiná tohto mesta /aj s ich zatvorením a zničením/ je ďalším krásnym dôkazom, ako sa títo „patrioti“ v skutočnosti stavajú k obyvateľom a budúcnosti tohto mesta.

Nedá mi ešte nespomenúť ohavný a skutočne ničím neobhájiteľný múr, ktorí predstavitelia tohto mesta nechali taktiež neuveriteľne rýchlo a bez akejkoľvek diskusie vybudovať vôkol rieky Tople v jej jedinej promenádnej časti, ktorú využívali snáď všetci obyvatelia tohto mesta.

Myslím, že prístup mesta, či oddelenia kultúry ku ostatnému „kultúrnemu“ životu v tomto meste by bolo skutočne na veľmi dlhé a smutné rozprávanie. Jednoducho – rozdelenie financií medzi členmi zastupiteľstva a ich verných, ako aj následne vždy nádherne pripravený televízny spot v miestnej televízii BTV, ktorý týchto „patriotov“ vyzdvihuje tak, že každému kto pozná skutočnú každodennú realitu, tomu sa hnusí každé „úprimné“ slovo v týchto reláciách.

Kto by sa potom čudoval, že šéfovi tejto televízie, sú mestským zastupiteľstvom odsúhlasené tučné odmeny, aj keď samozrejme akosi nestihli urobiť absolútne žiadnu reláciu z histórie, či bežného každodenného života v tomto meste, samozrejme okrem tých spotov, „diskusných relácií“ , ktoré sú robené s jednostranným zámerom - vykresľovať týchto ich mecenášov ako jasných, čistých, obetavých ľudomilov, ktorým ide iba o blaho tohto mesta.

Kto by sa pozastavil nad  absolútnou absenciou všetkých všeobecne známych informácií, skutočností o jasnom prepojení týchto záležitostí s mestskými zastupiteľmi a bohatými, vplyvnými obyvateľmi a firmami, spoločnosťami o ktorých som písal v mojom predchádzajúcom blogu.

Každý sa môže prísť na vlastné oči presvedčiť o totálnom výsmechu normálneho zdravého rozumu, keď vidí ako priamo pred historickým námestím stojí budova bývalého hotela, z ktorej bolo rozpredané všetko a ktorej parkovacie plochy, ako aj celú budovu, finančne využíva daná personálna agentúra a na ktorej dodnes visí jej reklama aj s krásnym prísľubom, ktorým zadupala v spojení miestneho zastupiteľstva a médií verejnú mienku.

Rovnako tak hneď pod touto budovou zrekonštruovaná budova pošty, ktorá bola rovnako daná mestským zastupiteľstvom tejto agentúre a ktorá je  taktiež po rokoch ohradená, aj keď sa nachádza priamo v strede prechodu ľudí medzi stanicou, námestím a úradmi. Čuduj sa svete, hneď pred touto budovou pod námestím je ďalšia – najväčšia parkovacia plocha mesta, ktorú samozrejme „vo všetkej počestnosti“ odovzdali taktiež tejto agentúre, ktorá denne ryžuje z týchto spoplatnených parkovacích miest, bez akejkoľvek údržby pre chodcov, aj keď sa dané parkovisko nachádza na pešom prechode cez hradby.

Priamo pod týmto parkoviskom sa nachádza kancelária tejto personálnej agentúry, pričom od už spomínanej budovy pošty /v ktorej už veselo prenajíma priestory/ ju delí práve budova už spomínaného centra voľného času aj s telocvičňou. Skutočne zvláštna zhoda okolností, že práve toto centrum bolo zrušené mestským zastupiteľstvom z absolútne nepravdivých a vlastne ako všetko v tomto meste „nevysvetlených“ dôvodov...

Všetky tieto prípady sa viažu na rovnaké osoby, ktoré majú úplne v svojej moci nielen toto úbohé mestské zastupiteľstvo, či úrady ochrany životného prostredia, prokuratúru, štátnu i mestskú políciu, ale aj krajské  a štátne orgány, ktoré aj napriek môjmu stálemu upozorňovaniu na tieto veci, buď nekonali nič, alebo konali len proti tým, ktorí sa rozhodli upozorniť na tieto neprávosti /podplácanie a zastrašovanie je tu bežná prax, alebo ďalší príklad trestné oznámenie, ako aj moje okamžité odsúdenie za napadnutie a telesné ublíženie, na základe krivých výpovedí hneď po operácií môjho ramenného kĺbu, čo bolo následok opakovaného napadnutia mňa ako chránenej osoby, o ktorom som písal v predošlom blogu – čo vyhodnotili štátne orgány ako nezhody v susedskom spolunažívaní – nádhera/ . Toto môže skutočne prejsť iba v takom totálne skorumpovanom a amorálnom štáte, ako je ten náš...

Spomeniem ešte medializované informácie o prieskumných vrtoch v okrese Bardejov, ktoré má na svedomí ešte bývalý min. životného prostredia, terajší min. hospodárstva Žiga, ktoré sa čuduj sa svete, udiali rovnako bez akéhokoľvek informovania, či diskusie s miestnymi obyvateľmi a ktoré budú mať nepopierateľný, negatívny vplyv na životné prostredie, pričom samozrejme všetky výnosy z miestnych vrtov pôjdu do vreciek zahraničných firiem a niekoľkým usmievavým politikom.

Vlastne ide o rovnaký scenár ako pri miestnej teplárni na „biomasu“,  v ktorej sa dennodenne páli naše najvzácnejšie drevo, aj keď všetci čelní predstavitelia a médiá informovali o neuveriteľne ekologickej alternatíve...  Áno, mohlo by to tak byť, ak by politici a úradníci neboli taký pažraví a istí svojou nepostihnuteľnosťou.  -Samozrejme aj tieto „ekologické“ teplárne sú taktiež majetkom zahraničných firiem, ktoré napočudovanie tiež veľkolepo dotiahol na Slovensko vtedajší min. životného prostredia Žiga. Nie je zvláštne, že skutočne znehodnotené drevo ostáva vždy tak, aby bolo viditeľné na očiach, pričom táto tepláreň má dvadsaťštyri hodinovú prevádzku a nákladné autá vozia úplne zdravé stromy na okamžité spálenie, práve na večer?

Viem, možno mi poviete, že sa stačí ozvať – ďakujem, už som tu spomenul, čo sa stane tým, ktorí sa nenechajú kúpiť či zastrašiť. Ale popravde – koľko z tých, ktorí už na vlastnej koži pocítili skutočnú tvár výrazu „pomáhať a chrániť“- našej polície, či pravdu o našom súdnictve -  spravodlivosti - šatke na jej očiach, koľkí z tých veria týmto inštitúciám?  Koľkí z tých veria, že tu sú tieto štátne inštitúcie skutočne na ochranu všetkých ľudí v tomto štáte? Ja teda rozhodne nie a je síce krásne  počúvať opäť skvelé správy o znižujúcej sa nezamestnanosti a skvelom hospodárskom výsledku, avšak ja neviem ako a kto by chcel žiť v krajine, kde len pandúri, pritakávači, herci, bábky a bankári majú moc rozhodovať o nás, o práve, o spravodlivosti a o našej krajine, ktorej majú slúžiť.

Lesy ako aj ľudia okolo mesta Bardejov, a asi aj inde, neboli nikdy v takom dezolátnom stave. Vie to každý. A každý pozná aj dôvod, avšak v tomto štáte už dávno neplatí zdravý rozum alebo nebodaj myslenie na budúcnosť pre tých, ktorí prídu po nás. Teraz tu ide len o peniaze, moc a nepostihnuteľnosť týchto ľudí, ako býv. min.živ. prostredia , či  Bardejovské mestské zastupiteľstvo. Je to geniálny plán – najprv urobíte  v kúpených médiách z istých ľudí tých najhorších /“ľavica“/, pričom samozrejme druhá alternatíva /“pravica“/ je v realite ešte horšia /odpredaj štát. majetku a pod./. No a potom už stačí len vhodný, absolútne bezcharakterný človek, ako min. vnútra – absolútne ovládnutie polície a ešte podobne vypočítavá a bezcharakterná min. spravodlivosti – ovládnutie súdnictva. Toto všetko nastoknete na jednu bábku, ktorá má byť tak „zbitá“ vopred premyslenými ťahmi médií, že potom už tejto bábke a jej ancáblu uveríte všetko a už sa, milí občania, môžete len pozerať, ako vám pred očami rastie tento zázrak o dokonalej spoločnosti, v ktorej vás budú médiá učiť, načo sa máte pozerať, čo, koho a kedy počúvať a ako vlastne žijete...

Viem, môže sa zdať ľahké, rozprávať o tom, čo je zlé a nepovedať ako ďalej. Však isté je, že pokiaľ sa mocní tohto štátu /ministri, poslanci/ a ich psi /policajti, sudcovia/ nebudú báť ničoho iného ako maximálne presadnutia na inú teplú stoličku, dotiaľ budú stále kradnúť, podvádzať, klamať a zastrašovať, lebo presne tento typ ľudí sa tam chce dostať a presne takýchto ľudí tam chcú tí, čo už tam sedia, aby tancovali práve podľa ich scenárov. Verím, že práve teraz je čas, povedať – dosť!

                                                                                                Adrián z Bardejova    

/Adrián Sorger/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?