Siedmy blog

Autor: Adrián Sorger | 9.1.2017 o 14:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  119x

Večer trojkráľový – v ten začínam písať tento siedmy blog. Vo večer sviatočný, bo tak jak každé z mojich slov, aj tento možno mojim, jak každého z vás, je možno mojim posledným.

„Moje“  blogy – tieto slová som začal písať ako doplnenie k trom knihám, ktoré postavil som do jednej, čo snáď každý si ju môže vyhľadať. Sú to slová týkajúce sa nášho života, každého jedného dňa. Slová, ktoré viem, že nebudú žať slávu a asi, tak jak všetko čo je „iné“, tak aj tie sa z očí, deja skrátka vytratia. Avšak tak, jak už povedal som v šiestom „mojom“ blogu – práve dorastá prvá generácia druhého milénia a ja jej chcem nechať  na obranu svojich sŕdc, životov a slobody aspoň to,  na uhájenie čoho naša generácia nemala síl – pravdu, slobodu.

Viem,v týchto blogoch som často rozprával, písal o „malých“ veciach – o veciach v mojom meste, krajine, však verte mi, že práve v tvojich, našich – malých veciach začína sa pieseň večnosti. Veď dnes, práve v tomto sviatočnom čase, si na tomto svete pripadám ako na psychiatrickej klinike, medzi totálnymi bláznami a schizofrenikmi, keď počúvam od ľudí v čiernych háboch s krížom na hrudi vravieť o synovi človeka, ktorý vraj vykúpil všetky naše hriechy a teraz hajde, vraj im ty desiatky máš dávať, bo teraz už oni majú jeho moc. Na to, čo povedal a prečo vlastne prišiel, žil i umrel, nuž toto už nie je tvoja kapusta. Veď čo tam po jednom hipíkovi, máš pozerať, že to oni jeho námestkovia, černoprdelníci majú kľúče od raja... . /Ale chápem smútok týchto mindžov, veď svine jedni inkvizíciu im zrušili... ./

Neviem, celý svet videl, ako zasraný vojak zabil bezbranného na zemi a ako jeho „vyvolený národ“  - pľuje opäť na tabule Božích prikázaní, keď vzývajú ho ako hrdinu. Celý svet zažil bezodné klamstvá, kvôli ktorým sa vyvolali ďalšie križiacke – satanské výpravy proti tým, ktorí žijú vôkol tohto „vyvoleného národa“. Celý svet počul, ako predstaviteľka najväčšieho štátu v Európe pozvala ľudí, tých čo utiekli pred zbraňami „mierotvorcov západu“, ako vzývala ich, pozývala do náruče smrti, násilníkov neľudských a ako potom za túto svoju dobrotu, jak jej ešte metál pripli na hruď prázdnu, špinavú.

Celý svet vie, len tak rozkošne hrá debila o miliónoch ďalších vraždách , jatkách, svinstvách, ktoré udiali sa a dejú  v svete tomto všade vôkol neho okolo. Každý o tom vie, len spokojný je, že on sám ešte dýcha, jak kapor vo vani a že si môže trochu teatrálne vzdychnúť, keď zbohatlíci pozvú bezdomovcov, ktorých pred tým obrali o všetko a s mastnou papuľou  Santa Clausa im do mištičky naberačku kapustnice vyžbľochcú. Ách, jak dojemné. Už tu chýba iba osadník – odporný zlodej, ktorému zas ďalší páni vystavať dali nový dom, teraz dostal zase novú piecku k vianociam – nevadí, veď na daniach mu to isto prajú všetci tí, ktorých zatiaľ okradol... .

Možno  máš pravdu a ja by som nemal byť taký prízemný a tešiť sa, že tak jak predtým jedni, tak teraz druhí vravia, „ochránime vás“. Škoda len, že ten skvostný jasný záber trochu znepríjemňujú pierka a krv bielych holubíc, ktoré títo trhajú už vo vzduchu a zvuk mierne ruší praskot lebiek detí starcov spod ich opätkov.-  Nevadí, prehluší to rev, vreskot a plač detí, panien , dievčat, ktoré znásilňuje zase akýsi fricek upotený, bohatý – to bude isto kosher, veď keď pán farár môžu, nuž o čo je tento náš nový spasiteľ investor horší – ha?

Už ste počuli tú najnovšiu overenú správu z dôveryhodných zdrojov – overených médií? FBI má číslo, na ktoré volal E.T. mimozemšťan a že CIA má v rukách jasný dôkaz, že kvôli ruskej ponorke sa E.T. nakoniec nezúčastnil na svojej planéte uvítacej party a keďže sa ho rozhodli ostatní ufoníci zožrať, organizujú naše ľudovo demokratické spojené šťáty, trestnú výpravu, ktorej sa môže úplne slobodne zúčastniť každý štát, ktorého vládu nastolili dementgratickými médiami naši ľúbi chlebodarcovia. /Ostatné štáty si necháme pre prípad, že by nás tí marťankovia vyplieskali, tak dáme urobiť jasné dôkazy, že práve vlády týchto štátov nám vycucali gumenými hadičkami benzín z rakiet a to bol dôvod našej porážky...Podľa tajnej správy, vraj aj  Putin cucol si.../

Dobre, teraz vážne, dokedy si chcete nechať nahovárať takéto chobotiny a vlastné svedomie, hrdosť, česť,  dôstojnosť si ukrývať jak kôpku svojho vlastného kalu, ako mačka do piesku? Dokedy sa chcete pohupovať  na rukách vašich rodičov – hrdo, veď na hlavu vám dali papierovú korunku s nápisom homo sapiens sapiens, hoc s očkami zderenými do X a s výrazom balvana? Na môj dušu, zavše si myslím, že Matka Zem sa musela kdesi v Mexiku nakaziť vírusom Zika, keď my - Jej deti, necháme tie najodpornejšie červy hrýzť do jej pier, bradaviek a srdca, zatiaľ čo z rúk tých mastných tyranov my bezzubými ústami žmolíme kúsok vlastnej krvavej placenty, ktorú vopchali nám do huby oni - títo, čo teraz učia nás, jak prvé povedať,  „ Thank you, Santa“.

Ja neviem, možno by sa patrilo povinne dať do všetkých škôl namiesto symbolov štátov radšej tri opice, zhrnieme ich pod pštrosiu helmu, nech už od mladi všetci učia sa, že najdôležitejšie je prežiť, hoc s hlavou aj keď v prdeli. A aby nezaostávali sme v ničom za baránkom obetným, tak aj mi týmto dietkam našim ukážeme našu cestu, že najrýchlejšia cesta k tomu je zas zmeniť sa na poslušnú opicu, čo sama zakryje si oči, uši, ústa pred sebou samým, pred pravdou, svedomím a pred svetom. Tieto tri opice sú vytesané do skál arkieru, radnice mesta Bardejov, na veži baziliky zas uvidíte pštrosiu helmu, ktorou čiernoprdelníci – ovečky za odpustenie hriechov nahradili anjela. Však medzi opicami je vyrytý do kameňa aj nápis, ktorý neminie ťa, ak chceš vojsť do srdca, domu z východu – PRIVSQM INCIPIAS CONSULTO – SKÔR NEŽ ROZHODNEŠ, UVAŽUJ.

Nemyslíš, že práve tieto slová sú pravdou, dlaňou, mocou, ktorá pomôže ti nad drakmi, temnotou hoc vlastnou životom svojim zvíťaziť?                                                                   

Adrián Sorger             /Adrián z Bardejova/ 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?